
Komemoracija na Židovskom groblju uz prisustvo predsjednika koordinacije Židovskih zajednica Hrvatske Dr. Ognjena Krausa, dogradonačelnika Đakova Gosp.
Roberta Francema, izaslanika Đakovačke nadbiskupije Dr.sc. Karla Višatickog, Predsjednika gradskog vijeća Belišća Gosp. Daria Fletko, predsjednike Jevrejskih općina Sarajeva, Doboja, Sombora, Židovske općine Slavonski Brod, Izaslanik Saveza Jevrejskih opcina Srbije Gosp. Arona Albaharija, i članova općina Zagreba, Splita, Beograda, Sarajeva, Doboja, Sombora i Osijeka.
Više u galeriji





ŽO Osijek je 04.03.2018 proslavila Purim korner uz glazbu i izbor najbolje dječje maske




Posjet Novom Sadu na obilježavanju tradicionalnog “Šolet-a”. Osim dobre hrane i pića domačini su napravili i odličan glazbeni program koji je doprinjeo druženju.
U suradnji s Mađarskom vladom otvorena je izložba “Sinagoge Istočne i Srednje Europe 1782-1944” u prostorijama Muzeja Slavonije i Baranje.
Konferencija “Justice-Respect-Peace” organizirana od strane “World Federation of Jewish Child Survivors of the Holocaust and Descendans (WFJCSH&D)” u Berlinu od 24.8 – 27.8 prisustvovao je predstavnik ŽO Osijek – Dragutin Kohn
Ž.O. Osijek pozivom J.O. Zrenjanin na tradicionalnu makabijadu koja se održava u Zrenjaninu 22.06.2014
Židovska općina Osijek po drugi puta je sudjelovala u šahovskom natjecanju koje se održalo u Subotici gdje je odnjela i prvo mjesto.
Židovska općina Osijek je i ove godine organizirala komemoraciju u Đakovu u kojoj su sudjelovali predstavnici Općina iz Sarajeva, Sombora, Zagreba te Savez Jevrejskih Opština Srbije.
Židovska općina Osijek po prvi puta je sudjelovala u šahovskom natjecanju koje se održalo u Subotici gdje je odnjela i prvo mjesto u grupnom takmičenju te su osječki natjecatelji zauzeli 2.,3.,6. i 12. mjesto u pojedinačnoj kategoriji. Poslije takmičenja je bilo druženje i ručak koji je bio organiziran od strane “Jevrejske Opštine – Subotica”
Galerija posjet gradu Budimpešti te posjeta Dohany Sinagogi i budimpeštanskog geta
Koordinacija židovskih općina, Udruženje „Jadovno 1941.“, Savez antifašističkih boraca i Srpsko narodno vijeće, postavili su 29. lipnja 2013. spomen-ploču žrtvama Slane i Metajne (dijelovima kompleksa ustaškog koncentracijskog logora Jadovno) na otoku Pagu. Ploča je uništena u noći sa 18. na 19. srpnja. Ovo je već treći put da spomenik žrtvama ustaškog logora smrti uništen. Prvi je puta ploča postavljena 1975. a uništena 1991; obnovljena je od strane navedenih organizacija 2010. kada je potrajala tek – dva dana.
Posjet Krakow-u, Auschwitz-u, Birkenau te rudniku soli.